Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Bitcoin z kolejnym rekordem

Published

on

Coraz więcej kasyn internetowych albo oferuje dokonywanie płatności w kryptowalutach, albo zapewnia swym graczom ruletka decyzji online z nimi związany. Nie dziwimy się zatem temu, że w ostatnim czasie rośnie zainteresowanie bitcoinem. Pod koniec grudnia słynna kryptowaluta osiągnęła historyczny rekord, przekraczając wartość 100 tysięcy złotych!

Zaskoczenie dla wielu

Nie da się ukryć, że 2020 rok dla inwestorów i osób po prostu korzystających z kryptowalut był niezwykle przewrotny. Tylko w miesiąc między lutym a marcem bitcoin spadł o ponad 23%, osiągając poziom poniżej 8 tysięcy dolarów. Po raz kolejny okazało się wtedy, że pod żadnym pozorem kryptowalut nie możemy zaliczyć do bezpiecznej przystani dla inwestorów. Wiele osób przewidywało, że będzie to początek końca bitcoina i podobnych rozwiązań. Jeszcze 16 marca wartości te jeszcze bardziej spadły dla bitcoina, gdyż wart był on wtedy poniżej 20 tysięcy złotych. W okresie między kwietniem a październikiem jego wartość utrzymywała się na poziomie 30-40 tysięcy złotych, czyli mniej więcej tyle, ile przed wybuchem pandemii. Jednak od jesieni zaczął się ponowna droga na szczyt, która zakończyła się na razie historycznym rekordem.

Kiedy w marcu za BTC sięgały około 4000 dolarów, to 28 grudnia na giełdzie zanotowany został nowy rekord – 28365 dolarów. W przeliczeniu na złotówki po ówczesnym kursie wynosiło to ponad 104000. Dzięki temu pierwszy raz w historii w naszym kraju 1 BTC wart był ponad 100000!

Skąd taki sukces?

Z pewnością po początkowej panice inwestorów, kryptowaluty z biegiem czasu wróciły na swój dotychczasowy tor. Już od lat zauważalne jest to, że właśnie na okres świąt Bożego Narodzenia jak i Nowego Roku te wirtualne waluty notują wzrosty w sieci. Związane jest to choćby z tym, że na czas świąt klasyczne giełdy nie funkcjonują. Ponadto brak większych wydarzeń nie ma wpływu na kursy tradycyjnych walut. Wzrost wartości BTC wynika jednak w głównej mierze z działań samych inwestorów. Zdaniem wielu osób, banki centralne nie przykładają już takiej uwagi do wartości pieniądza. Ponadto coraz więcej regulacji prawnych w różnych krajach odpycha nas od dotychczasowego systemu finansowego. Bitcoiny z innymi kryptowalutami są o wiele mniej podatne na inflację, a przy tym w sytuacji, gdy dolar lub euro mają kłopoty, to one właśnie wtedy zyskują na wartości. Trudno jednak odnieść się do tego, czy to wszystko nie jest wielką bańką, która może w każdej chwili zniknąć, pozostawiając ludzi z długami. Rekordowy kurs BTC wydaje się sztucznie pompowany, aby jedni mogli na nim zarobić, inni zaś stracić. Podobną sytuację mieliśmy z akcjami CD Projekt RED, które w dzień premiery Cyberpunka 2077 zaczęły pikować w dół.

READ  Koronawirus wybuch. Małe dzieci mogą zarażać COVID-19 skuteczniej niż dorośli | Wiadomości ze świata

Jaki będzie 2021 rok?

Według ostatnich badań, w 2020 roku liczba osób korzystających z bitcoinów przekroczyła 100 mln. Pokazuje to zatem, z jak wielką skalą mamy do czynienia. Dzięki wprowadzeniu nowych regulacji prawnych wielu inwestorów może lokować legalnie swoje środki w kryptowaluty. Powstały nawet wielkie firmy inwestycyjne oparte na takich środkach. Wspomniane drukowanie pieniędzy na świecie sprawiło, że wiele osób boi się inwestować w tradycyjne waluty. Analitycy przewidują, że nawet przez cały 2021 rok bitcoin wraz z innymi walutami będzie notował wzrost. Mówi się o tym, że może przekroczyć barierę 100 tysięcy, ale dolarów! Potem nastąpi gwałtowny spadek, który może przywrócić BTC do stanu z początków pandemii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *