Kyrgios produkuje kolejny showstopper, aby obalić rodaka de Minaur

11 sierpnia (Reuters) – Australijski Nick Kyrgios wystąpił w czwartek z kolejnym wyjątkowym występem, aby zburzyć rodaka Alexa de Minaura 6-2, 6-3 na Canadian Masters, dzień po imponującym numerze światowym Daniil Miedwiediew.

Ognisty finalista Wimbledonu zagrał najlepszy tenis w swojej karierze i nie wykazuje oznak zwalniania tempa w Montrealu, gdzie wygrał pierwsze cztery mecze seta otwierającego, w którym de Minaur zdobył niewiele ponad połowę punktów za pierwszym zagrywką.

Para wymieniała przerwy, aby otworzyć drugiego seta, ale 27-letni Kyrgios nie został odrzucony, przełamując de Minaura w trzeciej próbie w grze trzeciej i ponownie w grze siódmej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Kyrgios przez chwilę wydawał się podekscytowany, gdy zatrzymał się w przedostatnim meczu, ale znalazł opanowanie, by wykonać zadanie w nieco ponad godzinę i powrócił do miłości w ostatniej grze.

Zwycięstwo uplasuje Kyrgios wystarczająco wysoko w rankingu, aby zostać rozstawionym na US Open pod koniec tego miesiąca.

„Zrobiłem to, co trzeba było zrobić. Jest cholernie dobrym graczem, kiedy grasz do swoich mocnych stron, jest jednym z najlepszych graczy z tyłu w grze, jest po prostu tak szybki” – powiedział Kyrgios o komentarzach na boisku De Minaura po meczu. gra.

Kyrgios wygrał 15 ze swoich ostatnich 16 meczów i dzień wcześniej pokazał mistrzowską klasę zagrywek i woleja, aby oszołomić Miedwiediewa 6-7(2) 6-4 6-2. Powiedział, że wysiłek z pewnością zebrał swoje żniwo. Kontynuuj czytanie

„Niesamowicie trudny po wczorajszym występie Daniila. Tłum był niesamowity, to dzień, którego prawdopodobnie nigdy nie zapomnę” – powiedział.

„Dzisiaj było mi naprawdę ciężko grać z Alexem, jesteśmy tak dobrymi przyjaciółmi, a on jak dotąd miał tak dobrą karierę nosząc australijską flagę. To jest po prostu trudne psychicznie, nigdy nie jest łatwo grać z takim przyjacielem, zwłaszcza gdy jesteś Australijczykiem.

Następnie Kyrgios zmierzy się w ćwierćfinale z Polakiem Hubertem Hurkaczem.

DOSKONAŁY ŚLIMAK ALIASSIME

W innych meczach Felix Auger-Aliassime użył swojego potężnego zagrywki, by pokonać Brytyjczyka Camerona Norrie 6:3, 6:4, aby podekscytować swoją publiczność, podczas gdy Norweg Casper Ruud wyprzedził Roberto Bautistę Aguta w trzech zaciętych setach.

22-letni Auger-Aliassime, rywalizujący w swoim rodzinnym Montrealu, wysłał ponad 15 asów i zdobył wszystkie z wyjątkiem trzech punktów z pierwszego serwisu, zdobywając przerwę w przedostatnim meczu obu setów na korcie centralnym.

Brytyjski nr.

„Montrealiści to naprawdę dumni ludzie”, powiedział Auger-Aliassime przez ATP, przypisując tłumowi wkład w jego występ.

„Jesteśmy małą społecznością na świecie. Wspieramy się nawzajem w tym, co robimy, zwłaszcza w sporcie zawodowym.”

Półfinalista US Open ponownie spotka się z Ruudem w ćwierćfinale po tym, jak siódmy światowy numer pokonał Bautistę Aguta 6-7(4) 7-6(4) 6-4.

Brytyjczyk Daniel Evans odbił po fatalnym drugim secie, pokonując Amerykanina Taylora Fritza 7-6(5) 1-6 7-5 i popisał się godną defensywą, odkładając kilkanaście punktów przełamania.

Brytyjczyk Jack Draper awansował po tym, jak Francuz Gael Monfils odpadł w drugim secie z powodu kontuzji prawej kostki.

Reportaż Amy Tennery w Nowym Jorku i Nicka Mulvenneya w Sydney; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.