Dzisiejsze wiadomości sportowe: co musisz wiedzieć

Najnowsze – Angielski szybki melonik Jofra Archer został wykluczony ze swoich dwóch testów przeciwko Nowej Zelandii od przyszłego miesiąca z powodu bólu łokcia.

Archer przeszedł w marcu operację usunięcia fragmentu szkła ze ścięgna prawej dłoni. Odniósł tę kontuzję w styczniu, kiedy próba wyczyszczenia akwarium nie powiodła się.

26-latka była wówczas leczona z powodu długotrwałego problemu z łokciem.

Archer wrócił w tym tygodniu do Hove w hrabstwie Sussex przeciwko Kentowi, ale w drugiej rundzie Kenta wyrzucił tylko pięć rzutów z powodu bólu w prawym łokciu.

Nie rzucał się w ciągu ostatnich dwóch dni meczu o mistrzostwo hrabstwa.

Pierwszy test przeciwko Nowej Zelandii odbędzie się w dniach 2-6 czerwca Lorda, a drugi mecz odbędzie się w Birmingham 10 czerwca.

– –Reuters

Keeper Alisson prowadzi Liverpool po ich ostatnie zwycięstwo

Bramkarz Alisson Becker strzelił gola w piątej minucie przerwy w grze, kiedy Liverpool wygrał 2: 1 po śmierci zdegradowanego West Bromwich Albion.

Bramkarz Liverpoolu Alisson Becker.

Alisson Becker

Alisson udał się do domu z rzutu rożnego, aby zdobyć cenne trzy punkty dla Liverpoolu, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Pozostają na piątym miejscu z 63 punktami z 36 meczów, jeden za Chelsea na czwartej i ostatniej pozycji kwalifikacyjnej. Leicester City jest na trzecim miejscu z 66 punktami, a dwa ostatnie grają we wtorek.

Napastnik Hal Robson-Kanu strzelił gola w swoim pierwszym występie w Premier League od trzech i pół roku, dając West Brom na prowadzenie, ale Mohamed Salah wyrównał gości, strzelając 22 gole w Premier League z napastnikiem Tottenham Hotspur Harry Kane. Liga do zdobycia w tym sezonie.

Obie drużyny przegapiły okazję, aby poprawić swoje wyniki, ale to niesamowity późny zwycięzca Alissona dał gościom cenne zwycięstwo.

READ  Hubbard powstrzymuje Hardinga w dzikim zwycięstwie | Wiadomości, sport, praca

– –Reuters

Nadal wygrywa w Rzymie

Rafa Nadal rozgrzał się przed French Open wygrywając 7: 5: 1: 6: 6: 3 z Novakiem Djokovicem, numerem 1 na świecie, kiedy Hiszpan wygrał rekordowy 10. Italian Open w ostatnim rozdziale swojego rywalizacja w Rzymie.

Rafael Nadal w Rzymie.

Po chwiejnym meczu środkowym Nadal podkręcił gorączkę w kluczowych momentach swojego 57. spotkania z czołowym rozstawionym Djokovicem – dziewiątym z pary w Rzymie – aby zapewnić sobie zwycięstwo nad broniącymi mistrzami w ciągu dwóch godzin i 49 minut.

„Miałem szczęście w ciągu kilku chwil, zwłaszcza przeciwko (Denisowi) Shapovalovowi” – powiedział Nadal, odnosząc się do rundy 16, którą wygrał w dogrywce.

„A potem myślę, że rozegrałem dobry turniej. Grałem coraz lepiej i odnalazłem swój rytm na glinie. Miałem bardzo pozytywny tydzień i jestem bardzo szczęśliwy.

„To niesamowite mieć to trofeum w moich rękach po raz dziesiąty. To coś niewyobrażalnego, ale tak się stało, więc jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę wystarczająco podziękować mojej drużynie”.

Nadal będzie teraz celował w koronę 14. turnieju French Open, gdy 30 maja rozpocznie się Wielki Szlem na korcie ziemnym. (Relacja Shrivathsa Sridhar w Bengaluru; montaż przez Kena Ferrisa i Christiana Radnedge’a)

-Reuter

Kane pomaga oswoić wilki i zwiększyć europejskie szanse Spurs

Napastnik Tottenham Hotspur Anglii Harry Kane strzelił swojego 22. gola w Premier League w tym sezonie, pomagając swojej drużynie w wygraniu 2: 0 u siebie z Wolverhampton.

Po golu Kane’a w drugiej połowie pierwszej połowy, Pierre-Emile Hojbjerg strzelił drugiego gola Tottenhamu tuż po godzinie, aby wygrać, co dało drużynie Ryana Masona na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Najlepszy strzelec ligi, Kane, strzelił gola w przerwie wkrótce po tym, jak Conor Coady zablokował jego główkę na linii bramkowej z angielskim obrońcą, a następnie strzelił gola Giovaniego Lo Celso.

READ  Koszmar Cristiano Ronaldo na mundialu dobiegł końca po tym, jak znalazł się w dolnej 11

Hojbjerg zauważył Kane’a z przestrzenią w tle i zagrał w angielskim kapitanie, który przyniósł piłkę i pokazał spokój, aby powstrzymać Coady’ego i uzyskać fajne wykończenie za nurkującym Rui Patricio.

Spurs trafił w słupek dwa razy w ciągu kilku sekund wkrótce po przerwie, ale ostatecznie podwoił swoją przewagę, gdy niski rzut Garetha Bale’a sparował duńskiego pomocnika Hojbjerga, który wpadł na pole sześciu jardów, aby piłka nadeszła do domu.

– –Reuters

Świątek niszczy Pliskovą, by zdobyć koronę Rzymu

Mistrzyni French Open Iga Świątek ostrzegła rywali o Wielkim Szlemie na ceglanym korcie, wybijając 6: 0: 6: 0 byłą numer 1 na świecie Karolinę Pliskovą w niedzielnym finale Italian Open.

46-minutowe zwycięstwo oznaczało, że polski numer 15 na świecie, który w zeszłym roku zyskał sławę na Roland Garros pokonując Sofię Kenin w prostych setach w finale, po raz pierwszy znajdzie się w pierwszej dziesiątce, gdy nowy ranking zostanie opublikowany w poniedziałek. zostanie opublikowane.

Trzecie zwycięstwo Świątek w klasyfikacji generalnej po triumfach z Rolandem Garrosem i Adelajdą wynikało z jednego z najbardziej dominujących występów w karierze 19-latki, kiedy straciła zaledwie 13 punktów przeciwko Czechowi, który został mistrzem w Rzymie w 2019 roku.

Służyła z bezwzględną dokładnością, zdobywając ponad 93% punktów za swój pierwszy serwis i wykorzystując sześć z ośmiu breakpointów do zakończenia zwycięstwa z sfrustrowaną Pliskovą, która tego dnia nie miała odpowiedzi.

Był to również pierwszy podwójny bajgiel w finale turnieju w Rzymie i najbardziej jednostronny od czasu, gdy Andrea Temesvari z Węgier pokonała Amerykankę Bonnie Gadusek 6: 1 i 6: 0 w 1983 roku.

French Open rozpocznie się 30 maja.

– –Reuters

Australijski Miller wygrywa Grand Prix Francji

Jack Miller z Ducati zachował nerwy w pełnym upadku wyścigu MotoGP w deszczu, aby wygrać Grand Prix Francji w Le Mans. Australijczyk wyprzedził lokalne nadzieje Johanna Zarco i Fabio Quartararo.

READ  Iga Świątek chce przedłużyć dominację "Poland Garros" pokonując w finale Karolinę Muchovą

Było to drugie zwycięstwo Millera z rzędu po jego sukcesie w Grand Prix Hiszpanii na początku tego miesiąca. To uczyniło go pierwszym Australijczykiem, który odniósł dwa zwycięstwa z rzędu od Casey Stoner w 2012 roku.

W chaotycznych scenach na torze Bugatti, niektórzy kierowcy, w tym obrońca tytułu Joan Mir, sześciokrotny mistrz Marc Marquez, Miguel Oliveira i Alex Rins, nie byli w stanie ukończyć wyścigu.