Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
X Złote Mrówkojady

X Złote Mrówkojady

Humanmag

Międzynarodowy Festiwal Filmowy18-26.11.2016, Lublin

Redakcja Humanmag.pl
17 listopada 2016

  • Skomentuj

Złote Mrówkojady są festiwalem filmowym, który powstał z pasji jego organizatorów i ich niegasnącego entuzjazmu. Entuzjazm towarzyszył Mrówkojadom od pierwszej edycji Festiwaluw 2007 roku, gdy był lokalną imprezą skierowaną do środowiska lubelskich filmowców amatorów i trwa do dziś, gdy stał się dużą, międzynarodową imprezą skupiającą autorów i fanów kina z całego świata.

Spośród zgłoszonych 2260 prac ze 109 krajów do programu pokazów festiwalowych trafiło 135 pełno- i krótkometrażowych filmów. 12 z nich weźmie udział w konkursie Mistrzowie Pełnego Metrażu. Filmy krótkometrażowe będą rywalizowały w 7 konkursach: Mistrzowie Animacji (filmy animowane), Mistrzowie Obserwacji (dokumenty, mockumenty, dokumenty kreacyjne), Mistrzowie Dobrze Zakręceni (filmy „szalone”, niestandardowe, wymykające się klasyfikacjom), Mistrzowie Emocji (dramaty i filmy psychologiczne), Mistrzowie Gatunku (filmy gatunkowe), Małe Mrówkojady (filmy dla dzieci) i Mistrzowie Tematu (filmy poruszające kwestie społeczne i kulturowe).

Organizatorami festiwalu są działający w Centrum Kultury w Lublinie Kinoteatr Projekt oraz pomysłodawca festiwalu Maciej Misztal. Więcej na www.zlotemrowkojady.pl

fot. Dorota Nieradko / Złote Mrówkojady 2015

 

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się