Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Traffic Design – z miłości do miasta

Traffic Design – z miłości do miasta

Humanmag

Po raz kolejny miłośnicy żywej miejskiej tkanki, mogą spotkać na Festiwalu Traffic Design w Gdyni. Trwa właśnie jego szósta edycja. Tegoroczny festiwal skoncentrowany jest na miejskim detalu, rzeźbie i metaloplastyce.

Redakcja Humanmag.pl
15 czerwca 2016

  • Skomentuj

Ciągły rozwój i zmiany, nieraz kontestacja własnych działań – to wszystko jest wpisane w funkcjonowanie w dynamicznym miejskim organizmie. Dlatego tegoroczny Festiwal Traffic Design kontynuuje zwrot zgłębiając miejsca, gdzie architektura spotyka się z projektowaniem graficznym – tym razem w abstrakcyjnej formie: bram i krat. W ten sposób tworzy pole do działania dla malarzy, rzeźbiarzy, metaloplastyków – artystów potrafiących własną twórczość wpisać w charakter miasta z uwzględnieniem funkcji poszczególnych jego elementów. Uczestnicy Festiwalu przyglądają się także oryginalnym detalom modernistycznych budynków z lat dwudziestych i trzydziestych. Efektem spacerów i zwiedzania miasta od strony detalu architektonicznego jest wystawa zdjęć autorstwa Rafała Kołsuta „Wzory”, której wernisaż rozpoczął tegoroczne działania festiwalowe. 

Festiwal już trwa, ale do 24 czerwca będzie można jeszcze wziąć udział m.in. w pokazach filmowych związanych z tematyką miejską, które odbywać się będą w nietypowych lokalizacjach, w weekendowych spacerach, warsztatach metaloplastycznych, które poprowadzi Gregor Gonsior jeden z tegorocznych artystów festiwalowych (17 i 18.06, tuBAZA), debacie zatytułowanej „Detal architektoniczny a tożsamość miasta” (23.06 godz. 18:00, tuBAZA). W ramach Festiwalu powstaną także w Gdyni nowe bramy, rzeźby czy murale.

Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Gdynia. 

fot. Traffic Design / Mural, który powstał w ramach poprzedniej edycji Festiwalu. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się