Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Teatr wychodzi na ulice

Teatr wychodzi na ulice

Humanmag

W połowie lipca teatry plenerowe i uliczne zagoszczą na bastionach, opływie Motławy i Starym Przedmieściu w Gdańsku.

Redakcja Humanmag.pl
12 lipca 2016

  • Skomentuj

FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH I ULICZNYCH FETA

TEATR
14-17 LIPCA 2016
GDAŃSK

Impreza powraca do – zdaniem bywalców festiwalu - najlepszej lokalizacji. Wydarzenie swoim rozmachem i wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców stoi przed kolejnymi wyzwaniami. Na 20. FECIE pojawią się przede wszystkim teatry i spektakle, które widzowie mogli podziwiać przez ostatnie dziewięć edycji. Apetyt widzów powinien zostać zaspokojony.

To jeden z największych, znaczących i cenionych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy, umożliwiającym mieszkańcom Gdańska i turystom poznanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze plenerowym i teatrze tańca, zarówno polskim, jak i światowym. Dodatkowo jest festiwalem unikatowym w skali kraju, dbającym o zachowanie tradycyjnej formuły koncentrując się na prezentacji teatru ulicznego oraz plenerowego.

FETA oferuje widzom w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie wykształcenia wartościową ofertę teatralną, bogatą w oryginalne środki ekspresji artystycznej, nierzadko komentującą współczesną rzeczywistość, wzbudzającą refleksję. Wydarzenie oferuje każdemu łatwy dostęp do międzynarodowej sztuki i podnosi stopień udziału społeczeństwa w kulturze.

W dniach 14-17.07.2016 r. odbędzie się XX edycja Festiwalu FETA.

Dokładny plan przedstawień na http://feta.pl

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się