Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Ostatni weekend z wystawą „Duchy wspólnoty / Public Spirits”

Ostatni weekend z wystawą „Duchy wspólnoty / Public Spirits”

Humanmag

Do 15 stycznia w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski można oglądać wystawę „Duchy wspólnoty / Public Spirits”. Ze względu na duże zainteresowanie publiczności organizatorzy zaplanowali specjalny program finisażowy na ostatni weekend ekspozycji.

Redakcja Humanmag.pl
13 stycznia 2017

  • Skomentuj

„Duchy wspólnoty / Public Spirits” to wystawa mówiąca o problemach jednego regionu, jednak aktualnych dzisiaj na całym świecie. To opowieść o budowaniu wspólnot lokalnych wobec postępującej globalizacji, o reakcjach – artystycznych i społecznych – na takie problemy jak agresja militarna, nierówności społeczne, dyskryminacja i narzucane z zewnątrz narracje historyczne. Wystawa prezentuje prace dwudziestu jeden artystów z Tajwanu, Hong Kongu, Chin, Wietnamu, Singapuru, Indonezji, Kambodży, Tajlandii, Myanmar/Birmy i USA.

Przygotowana przez niezależną kuratorkę z Tajwanu – Meię Cheng, otwarta 22 września 2016 r. ekspozycja cieszyła się tak dużym powodzeniem wśród publiczności, że organizatorzy postanowili przedłużyć ją o kolejny weekend, na który zaplanowali szereg wydarzeń podsumowujących wydarzenie.

W programie finisażu znajdą się m.in. warsztaty dla najmłodszych "Symowizje", dyskusja zatytułowana „Równoległe współczesności – sztuka z Azji Południowo-Wschodniej”, podczas której zaproszeni goście rozmawiać będą, między innymi, o pluralizmie kultury oraz o problemach geopolitycznych i artystycznych regionu. Odbędzie się także oprowadzanie po wystawie w języku angielskim. 

Więcej na: www.csw.art.pl

Fot. Hsu Che Yu, Singing Flowers and Sharmisen

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się