Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
„My(d)lenie oczu” w Muzeum Historii Fotografii

„My(d)lenie oczu” w Muzeum Historii Fotografii

Humanmag

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zaprasza na wystawę, która ma na celu wytrącenie nas ze złudnego przekonania, że całkowicie panujemy nad naszym wzrokiem – „My(d)lenie oczu” to tytuł ekspozycji. Będzie ją można oglądać od 3 września do 8 stycznia 2017 r.

Redakcja Humanmag.pl
8 września 2016

  • Skomentuj

Ekspozycja jest efektem pracy kolektywu kuratorskiego, w którego skład wchodzą: Monika Kozień (sztuka), Aneta Kopczacka (filozofia) i Zbigniew Prokop (projektowanie). Pomyślano ją jako wędrówkę przez labirynt pułapek percepcyjnych oraz iluzorycznych gier z kolorem i przestrzenią. A to oznacza, że patrzenie dostarczy odwiedzającym dużo dobrej zabawy, a zarazem zainspiruje do refleksji nad istotą widzenia.

Wystawa „My(d)lenie oczu” jest też pretekstem do niecodziennej prezentacji zbiorów MHF, dość odległej od klasycznej galeryjnej prezentacji ciągów obrazów w ramach. Wykorzystane obiekty wciągają raczej w grę sensów i kontekstów, niż są przedmiotem kontemplacji. Autorzy mają nadzieję, że odbiorcy po wystawie staną się bardziej świadomymi „patrzącymi”.

Ekspozycję uzupełnia ciekawa publikacja, skierowana (nie tylko) do najmłodszych odbiorców – „Szkoła widzenia” autorstwa Moniki Kozień. Czy wzrok nigdy nas nie myli? Jak świat wygląda naprawdę? Czy wszyscy, od mrówki po nosorożca, widzą tak samo? Dlaczeglomżeomyoczdytać ten teskt, pomimo że leitry są przetswioane? Na te i inne pytania znaleźć można odpowiedź w tej książce. To lektura dla każdego w wieku od 10 do 100 lat, kto uważnie obserwuje świat i chce widzieć więcej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się