Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Fińska architektura

Fińska architektura

Humanmag

13 stycznia - 23 lutego 2017Muzeum POLIN, Warszawa

Redakcja Humanmag.pl
2 stycznia 2017

  • Skomentuj

Ekspozycja "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture" (Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa) przedstawia wybrane dzieła projektantów i architektów z Finlandii powstałe na przestrzeni ostatnich stu lat – od uzyskania niepodległości aż do dzisiaj. Wystawa będzie prezentowana w styczniu i lutym 2017 r. w Muzeum POLIN.

Surowy klimat, lokalizacja, bezlitosna natura inspirowały fińskich projektantów do poszukiwania i wykorzystywania prostych, innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających mierzyć się z wyzwaniami codzienności. Te właśnie zagadnienia stanowią fundament ekspozycji skierowanej zarówno do profesjonalistów z dziedziny wzornictwa i architektury, jak i do szerokiej publiczności.

Znakomitym przykładem osiągnięć fińskich architektów jest wielokrotnie nagradzany budynek Muzeum POLIN, autorstwa Rainera Mahlamäkiego.

Budynek muzeum to idealna przestrzeń do prezentacji osiągnięć fińskich projektantów. Właśnie tutaj po raz pierwszy zostanie udostępniona publiczności wystawa "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture". Wystawa będzie prezentowana w ciągu 2017 roku także w Bratysławie, Pradze oraz w Berlinie.

Wystawa towarzyszy obchodom stulecia Republiki Finlandii.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się