Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Festiwal filmowy KINOLUB

Festiwal filmowy KINOLUB

Humanmag

Kraków, Oświęcim, Wiśniowa, Busko-Zdrój, Kielce, Skoczów, Rybnik, Łódź, Boguchwała 19-23 czerwca 2016

Redakcja Humanmag.pl
13 czerwca 2016

  • Skomentuj

 

Druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB to filmowa podróż po wszystkich zakątkach świata. W Konkursie Głównym zobaczymy 61 filmów z 25 krajów pięciu kontynentów. Wśród filmów długometrażowych widzowie znajdą produkcje europejskie, ale też azjatyckie i australijskie. Choć filmowe światy dzieli odległość geograficzna łączy je treść. Filmy mówią o rzeczach, które młodym ludziom są bliskie. Pokazują, jak ważne jest, by być wiernym sobie, odpowiedzialnym i rozważnym, a czasem zdeterminowanym i wytrwałym w walce o swoje marzenia i prawa.

KINOLUB to nowa marka na mapie międzynarodowych festiwali filmowych – wyjątkowa, bo powstała z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. Nietypowa jest też forma przedsięwzięcia, która zakłada, że święto filmu dedykowanego młodszym i najmłodszym widzom będzie się odbywało raz w roku jednocześnie w wybranych miastach Polski (przy czym centrum życia festiwalowego jest Kraków). Wydarzeniu towarzyszą warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się