Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Dwa brzegi taśmy filmowej

Dwa brzegi taśmy filmowej

Humanmag

Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza.

Redakcja Humanmag.pl
13 lipca 2016

  • Skomentuj

FILM

30 LIPCA – 7 SIERPNIA 2016

 

KAZIMIERZ DOLNY – JANOWIEC NAD WISŁĄ

Dziesiątki atrakcji – premier, pokazów specjalnych, przeglądów oraz spotkań z wielkimi twórcami, czynią z festiwalu Dwa Brzegi prawdziwe święto kina. Jak zawsze nie zabraknie na nim także miejsca na literaturę, teatr i muzykę. Wszystkie te elementy będą w tym roku wyjątkowe, każde z nich uczci bowiem jubileuszową, 10. edycję imprezy. 

Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Jest to projekt artystyczny odwracający się na masowego kina, przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2016.

W programie tegorocznych Dwóch Brzegów pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych, które zostały nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie oraz Wenecji, a także najciekawsze filmy polskie minionego sezonu.

Niezwykła atmosfera miasteczka festiwalowego w Kazimierzu Dolnym będzie po raz kolejny okazją do spotkania z wybitnymi twórcami z Polski oraz świata i ich dziełami.

Bohaterem cyklu „I Bóg stworzył aktora” będzie w tym roku Bogusław Linda – aktor, który w polskim kinie stworzył własny, niepowtarzalny styl. Zaprezentujemy filmy Andrzeja Żuławskiego (w tym najnowszy i zarazem ostatni: „Kosmos”), filmy z udziałem Marcello Mastroianniego wyreżyserowane przez Ettore Scolę – jednego z najciekawszych włoskich twórców kina, autora takich filmów jak „Szczególny dzień”, „Dramat zazdrości”, „Taras”.

Ponadto planujemy „Lekcje kina – Spowiedź twórcy filmowego”, czyli spotkania z wybitnymi twórcami, wśród których znajdą się Piotr Dumała i Wojciech Staroń. Każdego wieczoru na Małym Rynku pokazy najlepszych filmów minionego sezonu, a na Dużym Rynku koncert (wstęp wolny) - zdradza Grażyna Torbicka, Dyrektor Artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

fot.  Katarzyna Rainka

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się