Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
HUMAN poleca: a może do teatru?

HUMAN poleca: a może do teatru?

Humanmag

Wakacje pomału się kończą, a my polecamy już ciekawe wydarzenia kulturalne we wrześniu! Tym razem zapraszamy do Tarnowa na XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Redakcja HUMANMAG.pl
Czwartek, 24 Sierpnia 2017

  • Skomentuj

Znamy tytuły spektakli, które zostaną zaprezentowane poza konkursem na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia. Tarnowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć muzyczną komedię „Zdobyć, utrzymać porzucić 2. Rozstania i powroty” z Teatru Capitol w Warszawie, monodram Andrzeja Konopki „Duszpasterz hipsterów” z kabaretu Pożaru w Burdelu – ubiegłorocznego zwycięzcy Talii. Na finał Festiwalu wystąpi Artur Andrus – dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta i autor tekstów piosenek, ze swoim „Recitalem kabaretowym”. 

„Zdobyć, utrzymać porzucić 2. Rozstania i powroty” scen. i reż. Krzysztof Jaślan 16.09 (sobota) godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena.
Teatr Capitol w Warszawie
Obsada: Monika Dryl, Katarzyna Żak, Olga Bończyk, Władysław Grzywna
Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)
”Rozstania i powroty” to kontynuacja przedstawienia ”Zdobyć, utrzymać, porzucić.” Takie nasze damsko-męskie „SZCZĘKI II”. Też będzie o NIEJ i o NIM. Z tą jednak różnicą, że w pierwszej części spektaklu ”Zdobyć, utrzymać, porzucić” nasz On był w domyśle lub przemawiał nagranym głosem Artura Andrusa, natomiast w najnowszym, wystąpi prawdziwy mężczyzna!
„Zdobyć, utrzymać, porzucić” to przede wszystkim muzyczno – kabaretowa opowieść o relacjach damsko – męskich. Część druga to temat niby poważny: „Rozstania i powroty”, ale proszę się nie niepokoić. Nie stawiamy żadnych trudnych pytań. Co najwyżej dajemy odpowiedzi, które mogą dotyczyć każdego udanego a zwłaszcza nieudanego związku. Tu ważna uwaga – żeby wrócić najpierw trzeba się rozstać. To działa niestety tylko w takiej kolejności i nie ma co protestować.
I jeszcze jedno… Będzie o punktach zapalnych takich jak… jednak dalej tematu nie rozwijamy, żeby nie zniechęcać. Jeśli nawet sprawa „roztrząsana” w przedstawieniu będzie bulwersująca, to proszę się nie martwić, przedstawimy ją jak piosenkę: lekko, łatwo, przyjemnie.

 Michał Walczak, Maciej Łubieński „Duszpasterz hipsterów” Pożar w Burdelu, reż. Michał Walczak 23.09 (sobota) godz. 19:00 Duża Scena.

Obsada: Andrzej Konopka
Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Jasna twarz polskiego Kościoła zaprasza na odlotowe nabożeństwa, wirtuozerskie kazania i efektowne nawrócenia, czyli pierwszy katolicki stand-up! Duszpasterz hipsterów odsłoni kulisy życia księdza w wielkim mieście, oprowadzi po swoim lofcie i rozwikła zagadkę tajemniczego zakonu Księży Wyklętych. Czy księdzu Markowi uda się utrzymać jedność Kościoła? Czy cud w Legnicy zostanie uznany przez Watykan?

Finał XXI OFK Talia 2017 „Artur Andrus. Recital kabaretowy” 24.09 (niedziela) godz. 18:00, Duża Scena.
Obsada: Artur Andrus, zespół muzyczny: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet), Paweł Żejmo (perkusja)
Czas trwania: 1 godzina 30 minut (bez przerwy)
Andrus mówi i śpiewa. Najczęściej o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił. O smutnym tureckim ojcu, którego cyniczne córki wyjechały do Szwajcarii, o Bardotce zamawiającej w barze „Szalona krewetka” absynt z rumem, o nieświeżym kangurze w Watykanie i innych równie prawdopodobnych zjawiskach. Z takich opowieści i piosenek składa się jego Recital kabaretowy. Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie. Najwyżej później wyjdziecie. Na pewno wyjdziecie, bo recital chociaż się nie zaczyna, to jednak się kończy.

Fot. J. Antoniak