Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Zobacz w wakacje: Pałac Karola Poznańskiego (Łódź)

Zobacz w wakacje: Pałac Karola Poznańskiego (Łódź)

Humanmag

Łódź to miasto niezwykłe – bogactwo architektury współistnieje tu z wieloma zaniedbanymi albo niszczejącymi obiektami. Spacer ulicami tego miasta potrafi przyprawić o dreszcze – wprawne oko wypatrzy wiele piękna, które wymaga jednak dojrzałości i wyrobionego gustu.

Redakcja Humanmag.pl
16 sierpnia 2016

  • Skomentuj

Łódź to miasto niezwykłe – bogactwo architektury współistnieje tu z wieloma zaniedbanymi albo niszczejącymi obiektami. Spacer ulicami tego miasta potrafi przyprawić o dreszcze – wprawne oko wypatrzy wiele piękna, które wymaga jednak dojrzałości i wyrobionego gustu. Jednym z ciekawych przykładów architektonicznych perełek Łodzi jest Pałac Karola Poznańskiego, w którym mieści się obecnie Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. To miejsce gdzie nie tylko kształci się muzyków, ale też toczy się intensywne życie kulturalne. Obiekt wzniesiony w latach 1904- 1908 pochodzi z czasów rozkwitu Łodzi. Dzisiaj są tu sale koncertowe, wykładowe i ćwiczeniowe, a także Studio Komputerowe Muzyki Elektronicznej i Pracownia Elektro akustyczna. Secesyjne wnętrza, zabytkowe meble – wchodząc do Pałacu możemy poczuć jak żyła elita fabrykanckiej Łodzi.

fot. Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Prace konserwatorsko-rewitalizacyjne w Pałacu Karola Poznańskiego realizowano dzięki wsparciu środków EOG.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się