Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Zobacz w wakacje: Muzeum Śląskie (Katowice)

Zobacz w wakacje: Muzeum Śląskie (Katowice)

Humanmag

Muzeum, którego początki sięgają lat 20. XX wieku, ale które od niedawna ma piękną siedzibę, jest miejscem gdzie możemy poznać dzieje Śląska – w jego skomplikowaniu, różnorodności i bogactwie.

Redakcja Humanmag.pl
11 sierpnia 2016

  • Skomentuj

Sama placówka mieści się w centrum miasta na poprzemysłowym terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”. To „muzeum ukryte” - większość ekspozycji znajdzie się bowiem w podziemnych salach, a pejzaż miasta jest wzbogacony jedynie o szklane boksy doświetlające wnętrza. To umożliwia oglądanie wystaw w świetle dnia, mimo iż ekspozycje ulokowane są prawie 14 m pod powierzchnią ziemi! Sam obiekt to prawie 6 tys. mkw wystaw na których pokazywana jest polska sztuka – w tym prace plastyczne, dzieje regionu, śląska sztuka sakralna czy laboratorium przestrzeni teatralnych. W zrewitalizowanym budynku magazynu odzieży znajduje się Centrum Scenografii Polskiej. Nowe Muzeum Śląskie wraz z Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach stanowią już tętniącą życiem kulturalną strefę miasta.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się