Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Zobacz w wakacje: Muzeum Papiernictwa (Duszniki Zdrój)

Zobacz w wakacje: Muzeum Papiernictwa (Duszniki Zdrój)

Humanmag

XVII-wieczny młyn papierniczy położony nad Bystrzycą Dusznicką jest siedzibą Muzeum Papiernictwa – jedynej profesjonalnej placówki w Polsce, która zajmujące się tematyką dziejów (za)pisanych w papierze.

Redakcja Humanmag.pl
19 sierpnia 2016

  • Skomentuj

 Już sam obiekt jest ciekawy – posiada dach kryty gontem, oryginalny pawilon wejściowy w kształcie wieży oraz polichromia z XVII-XIX stulecia. W samym muzeum gromadzi się, opracowuje i udostępnia zbiory z dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Muzeum współpracuje też ze współczesnymi artystami i jest cenione za zajęcia edukacyjne oraz działalność naukowo-badawczą, które pozwalają popularyzować zagadnienia tak znaczące dla rozwoju naszej cywilizacji. W muzeum oczywiście wiodącym tematem wystaw stałych jest historia papieru – jego historia w Polsce i na świecie, rozwój technik produkcji czy omówienie materiałów pisarskich poprzedzających wynalazek papieru, techniki drukarskiej oraz wyrobów papierowych.

fot. Grzegorz Wysocki / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Projekt renowacji i adaptacji na cele kulturalne zabytkowego budynku suszarni oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe kompleksu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju wraz z konserwacją i digitalizacją zbiorów współfinansowane było ze środków EOG.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się