Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Uśmiech seniora

Uśmiech seniora

Humanmag

Trudno ukryć, że myśląc o starości, w pierwszej kolejności w głowie pojawiają się choroby, ból, współczucie, brak perspektyw. Teraz już jednak wiemy, że takie myślenie jest trochę jak pułapka, którą zastawiamy na samych siebie. Nasz dzisiejszy obraz starości w przyszłości – niestety – może stać się tym realnym. Nie od dziś wiadomo, że w głównej mierze sami kształtujemy nasz los.

Redakcja Humanmag.pl
18 kwietnia 2017

  • Skomentuj

Dlatego wszyscy, którzy choć trochę o okresie emerytalnym myślą podobnie jak ja, powinni od deski do deski przeczytać niniejsze wydanie magazynu HUMAN. Dlaczego? Bo z niego wyłania się zupełnie odmienny obraz polskich seniorów. To w wielu przypadkach ludzie spełnieni, mający wciąż dużo energii i chęci do działania. To osoby z wyjątkowym doświadczeniem w różnych dziedzinach życia, gotowi się nim dzielić. To w końcu ludzie z niesamowitymi pasjami, mający nareszcie czas na ich pełną realizację.

Na naszej okładce DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt. Babcia – z pewnością. W słowach pełnych czułości opowiedziała nam o swojej rodzinie i wnukach. Ale oprócz tego, że jest babcią, jest przede wszystkim osobą niezwykle prężnie działającą na rzecz aktywizacji seniorów w Polsce. Do tego, jak sama mówi, wykorzystuje między innymi swoją popularność. W tym roku kończy 79 lat, ale patrząc w lustro wciąż mówi do siebie, że przecież nie jest jeszcze taka stara. Łamie stereotypy – oczywiście! Ale w jakim stylu! Koniecznie przeczytajcie naszą rozmowę z DJ Wiką.

Okres senioralny to nie tylko czas bezwładu, liczenia na innych. To także czas życia dla samych siebie, o którym wielu z nas, nadmiernie obciążonych obowiązkami rodzinnymi, zawodowymi, może często tylko pomarzyć. Starość uśmiecha się do nas. Wystarczy ten uśmiech tylko dostrzec.

Redakcja

PS: Nowego HUMANA szukajcie w swojej okolicy, albo pobierzcie STĄD.

Human 2, 2017

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się