Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Polska marka, islandzkie inspiracje

Polska marka, islandzkie inspiracje

Humanmag

Powstające współcześnie islandzkie marki odzieżowe podkreślają w swoich inspiracjach takie wartości jak natura, prostota formy, lokalność, produkcja w poszanowaniu środowiska i kunsztu rzemieślniczego, trwałość produktu. Czy w polskiej modzie mogą one także znaleźć swoje miejsce? Rozmawiamy z Łukaszem Królem, założycielem i dyrektorem kreatywnym marki Molehill.

Redakcja Humanmag.pl
29 sierpnia 2017

  • Skomentuj

Łukasz Król
Zabrzmi to może niewiarygodnie, ale wszystko tak naprawdę zaczęło się podczas rowerowej wyprawy właśnie dookoła Islandii, ponad 10 lat temu. Ta wyspa uruchomiła moje myślenie o świecie! Nauczyła mnie odczuwania przestrzeni, pokory wobec natury i przede wszystkim zrozumienia, czym jest i w czym rzeczywiście tkwi piękno. Nagle okazało się, że piękne jest to, co jest autentyczne i niezmienione. Surowe i jednocześnie zadziwiająco proste. Islandia taka przecież jest!

W torbach Molehill też to widać. Są wykonane z surowej skóry, na której bardzo często widoczne są naturalne rysy i znamiona. Co jest niezwykłe, ta skóra nieustannie się zmienia stając się częścią osobistej historii właściciela. Tak jak częścią mojej własnej historii stało się wejście na islandzki wulkan Krafla (przp. KRAFLA i HAERRA - znaczy po islandzku wyżej, jest też tytułem utworu islandzkiego artysty Asgeir'a - to nazwy flagowych toreb Molehill). Po ponad roku obecności na rynku, przekonaliśmy się, że tak naprawdę każdy chce pisać swoją własną opowieść. I każdy za nią niezmiernie tęskni!

Molehill to niezależna marka toreb i akcesoriów outdoorowych, która łączy surowe, naturalne materiały z nowoczesnym projektowaniem. Powstała z myślą o poszukujących przygód miejskich wędrowcach, dla których ważne są wygoda i doskonała jakość przedmiotu. Produkty Molehill są wykonywane ręcznie przy uwzględnieniu tradycyjnych technik rzemieślniczych.

fot. Molehill

fot. Molehill

fot. Molehill

 

fot. otwierająca: Molehill

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się