Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Odwiedź w wakacje: Zamek w Łańcucie

Odwiedź w wakacje: Zamek w Łańcucie

Humanmag

To jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów i atrakcji turystycznych regionu i kraju. Niezwykły zespół rezydencji słynie z unikalnych wnętrz z okresu XVII - XIX wieku, w których można cieszyć oko licznymi działami sztuki oraz cennymi kolekcjami pojazdów konnych.

Redakcja Humanmag.pl
8 sierpnia 2016

  • Skomentuj

To miejsce gdzie swoje estetyczne gusta usatysfakcjonują koneserzy wykwintnych detali - w łańcuckiej rezydencji oglądać można bogate i różnorodne kolekcje malarstwa i grafiki, mebli, sreber, szkła, porcelany, tkanin i instrumentów muzycznych. Zespół pałacowy otacza park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze. Muzeum po ostatnim remoncie jest jeszcze ciekawszym miejscem – i na dodatek dostępnym dla każdego! Zwiedzający mogą korzystać z audioprzewodników z systemem audiodeskrypcji dla osób niewidomych i słabowidzących.
Jest też miejscem gdzie promuje się różnorodność kulturową mniejszości narodowych, w szczególności Ukraińców, Żydów, Łemków, zamieszkujących powiat łańcucki.

fot. Marcin Wróbel / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 pl

Rewitalizacja zabytkowych budynków Maneżu, Kasyna i Storczykarni Muzeum - Zamku w Łańcucie była możliwa dzięki wsparciu ze środków EOG.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się