Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Nadwiślańskie krajobrazy

Nadwiślańskie krajobrazy

Humanmag

Od 12 sierpnia na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu zobaczyć można wystawę fotogramów Daniela Pacha pt. „Nadwiślańskie krajobrazy” fotogramów Daniela Pacha pt. „Nadwiślańskie krajobrazy”. To jeden z elementów projektu "Wiślanym szlakiem". Przedstawiamy galerię tych wyjątkowych zdjęć i oczywiście zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Redakcja Humanmag.pl
11 sierpnia 2017

  • Skomentuj

W dniach 12-15 sierpnia 2017 r. w Muzeum Okręgowym w Toruniu realizowany będzie projekt pt. „Wiślanym szlakiem”. Przedsięwzięcie to nawiązywać będzie przede wszystkim do obchodzonego Roku Wisły oraz do 560. rocznicy nadania Toruniowi przywilejów handlowych przez króla Kazimierza Jagiellończyka.

W ramach projektu na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego udostępniona będzie wystawa fotogramów Daniela Pacha pt. „Nadwiślańskie krajobrazy”. Ponadto zbudowany zostanie tam model kogi - jednomasztowego statku handlowego – o rozmiarach zbliżonych do naturalnych. Przy statku odbywać się będą liczne działania aktywizujące (np. „załadunek” towarów handlowych na statek). Do udziału w projekcie zaproszeni zostali również artyści z Łotwy i Estonii, którzy poprzez swoje działania artystyczne nawiążą do tematyki wydarzenia. Dzięki realizacji projektu „Wiślanym Szlakiem” przybliżone zostaną zagadnienia podkreślające znaczenie rzeki dla rozwoju ośrodków miejskich, handlu w średniowiecznych miastach, czy dotyczące towarów i surowców przywożonych droga wodną do Torunia.

Galeria autorstwa Daniela Pacha jest uzupełnieniem wystawy eksponowanej na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego przy okazji wydarzenia „Wiślanym szlakiem. Nadwiślańskie krajobrazy”. Fotografie te prezentują królową polskich rzek z różnych ujęć, o różnych porach roku. 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się