Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Kraina odkryć dziecięcych

Kraina odkryć dziecięcych

Humanmag

Dzieci są bardzo wdzięcznymi odbiorcami działań edukacyjnych, posiadają wrodzoną ciekawość otaczającego nas świata i naturalną chęć odkrywania odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Redakcja Humanmag.pl
20 maja 2016

  • Skomentuj

Dzieci są bardzo wdzięcznymi odbiorcami działań edukacyjnych, posiadają wrodzoną ciekawość otaczającego nas świata i naturalną chęć odkrywania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Tworząc "Krainę odkryć dziecięcych" w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN chcieliśmy dać dzieciom narzędzia, które pozwoliłyby im szukać tych odpowiedzi i samodzielnie poznawać otaczający nas świat. Docierając do najmłodszego pokolenia staramy się wykorzystywać nowoczesne technologie, by w sposób ciekawy przekazać im wiedzę, która pozwoli zrozumieć zasady, jakie obowiązują na terenach chronionych. Tłumaczymy w sposób prosty, ale i zabawny jak należy zachowywać się w parku narodowym, aby nie szkodzić dzikim mieszkańcom tego miejsca. Wierzymy, że kreowanie odpowiednich postaw przed wejściem do parku narodowego wpłynie pozytywnie na zachowanie na jego terenie, także wśród osób dorosłych, które nieraz potrafią być upominane przez swoje pociechy.

- Dr inż. Marcin Guzik, kierownik Działu Nauki i Edukacji, Tatrzański Park Narodowy

W wyniku realizacji projektu „Park ludzi, dom zwierząt – przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr. Budynek Centrum Edukacji Przyrodniczej ulegnie unowocześnieniu i zyska na atrakcyjności. Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest w 2016 roku i możliwie dzięki dofinansowaniu pozyskanym z funduszy EOG w kwocie 2,739 mln zł.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się