Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Hey na luzie

Hey na luzie

Humanmag

Hey to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Na polskiej scenie muzycznej działa ponad 20 lat. W kwietniu grupa wypuściła swój jedenasty album studyjny – „Błysk”. Zgodnie z zapowiedziami muzyków, nowa płyta jest powrotem do gitarowego grania.

Redakcja Humanmag.pl
13 lipca 2016

  • Skomentuj

W ciągu ponad dwudziestu lat kariery Hey eksplorował różne muzyczne obszary. Zaczynając od inspirowania się amerykańskim grung’em po alternatywne eksperymenty z elektroniką z ostatnich dwóch płyt: „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan”. Płyta „Błysk” miała być powrotem do gitar. Ale jeżeli ktoś oczekiwał na „Błysku” grungowego brzmienia, charakterystycznego dla początków istnienia grupy, słuchając płyty musiał się rozczarować. Choć owszem jest gitarowo, energetycznie, ale też skromnie, bez patosu i ozdobników. Na album składa się 10 piosenek, które gatunkowo można by przypisać do inteligentnego pop-rocka. Słucha się ich oczywiście świetnie, a Katarzyna Nosowska jako tekściarka nie zawodzi.

"Błysk" ukazał się w czterech wariantach różniących się kolorystyką okładki i zdjęciami, ale też kolejnością utworów.

 O płycie

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie / To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowa płyta Hey, która powstawała w dużej mierze w minionym roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać…

źródło: Kayax Production & Publishing

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się