Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Dzieci lubią filmy

Dzieci lubią filmy

Humanmag

Jesienią poznańskie Centrum Sztuki Dziecka już po raz kolejny szeroko otworzy się na małych i dużych gości Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Rodzice od 29 listopada do 6 grudnia mają niezwykłą okazję, by wprowadzić swoich podopiecznych w świat kinematografii.

Redakcja Humanmag.pl
22 września 2015

  • Skomentuj

Co ważne: wartościowej kinematografii, bo różnorodne gatunkowo filmy, które są prezentowane na tym wydarzeniu, specjalnie wyselekcjonowano i precyzyjnie dobrano do wieku odbiorców. Młodzi widzowie mają niepowtarzalną okazję wyrazić swoją opinię na temat oglądanych produkcji, poznać ich twórców i aktorów. Festiwal bawi, uczy, inspiruje i skłania do dyskusji wewnątrz- i międzypokoleniowych. A robi to z wielką wprawą, bo pierwszą taką imprezę zorganizowano w Poznaniu jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Od tej pory wydarzenie kilkakrotnie zmieniało formułę m.in. rozszerzając krąg zainteresowań o produkcje międzynarodowe. Teraz to po prostu profesjonalna impreza o najwyższym standardzie organizacji. Ważnym okołofestiwalowym wydarzeniem jest też Wędrujące Ale Kino!, czyli „walizkowa” wersja poznańskiego Festiwalu. Dzięki tej inicjatywie prezentowane na nim filmy docierają do małych miast, w których na co dzień nie działają kina, a dzieci i młodzież nie mają dostępu do dobrego filmu i dużych imprez kulturalnych.


REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się