Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Droga: do 15 lipca trwa festiwal artystyczny Landart

Droga: do 15 lipca trwa festiwal artystyczny Landart

Humanmag

Od 6 do 15 lipca w podlaski Przełom Bugu jest kolejny raz świadkiem wyjątkowego festiwalu artystycznego. W tym roku jego hasłem przewodnim jest "Droga".

Redakcja Humanmag.pl
10 lipca 2017

  • Skomentuj

Land Art Festiwal od 7 lat wędruje po miejscach, które są szczególnie cenne na mapie Lubelszczyzny, ale nie stanowią centrów gospodarczych czy kulturalnych. Od 2015 roku miejscem realizacji nowych przestrzeni artystycznych jest Podlaski Przełom Bugu.

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest Droga. Podczas 10-dniowej rezydencji każdy z zaproszonych artystów formalnie i artystycznie odniesie się do tego tematu. Powstaną instalacje, filmy, projekty fotograficzne, materiały dokumentalne.

Festiwalowi będzie towarzyszyć Mały Land Art – artystyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości. Projekty będą realizowane od 6 do 15 lipca 2017 przy drodze powiatowej w okolicach wsi Bubel Łukowiska. Droga ta jest też odcinkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego. Część prac powstanie na terenie Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim. Spacer wernisażowy z udziałem artystów i zaproszonych gości odbędzie się 15 lipca.

Zaproszeni artyści:
instalacja: Robert Kuśmirowski, Donald Buglass, Waldemar Rudyk, Sergiy Radkievich Artur Trojanowski, Lorenzo Palmeri Vlodko Kaufman, Grzegorz Borkowski, Ralf Witthaus Paweł Chlebek, Jarosław Koziara, Jan Sajdak,Tatiana Talipowa, Bart Wolniewicz, Agnieszka Dudek performance: Janusz Bałdyga, Vladimir Topij
fotografia: Tomasz Sikora, Siarhiej leskiec, Roman Krawczenko
film: Dorota Proba, Monika Proba
kuratorzy : Barbara Luszawska, Jarosław Koziara

Zobacz program festiwalu: http://landart.lubelskie.pl/mapki-i-program-do-sciagniecia/

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się