Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Dorociński w międzynarodowej produkcji

Dorociński w międzynarodowej produkcji

Humanmag

Młody, zdolny, a do tego doskonale wykorzystujący swoje umiejętności aktorskie. Gra w teatrze, filmach, serialach, teledyskach, kampaniach reklamowych, dubbinguje, wspiera akcje charytatywne.

Redakcja Humanmag.pl
22 września 2015

  • Skomentuj

Ostatnie lata to prawdziwy wysyp fantastycznych ról z udziałem Marcina Dorocińskiego, ale fani (a jest ich naprawdę wielu) wierzą, że największe osiągnięcia jeszcze przed nim. Wielu widzi w nim pierwszego amanta polskiego kina, choć on sam, jak podkreśla, zawsze walczył o to, aby nie traktować go jako „ładnego elementu wystroju wnętrza”. Angażuje się w role z pełnym poświęceniem – na potrzeby „Pitbulla” Patryka Vegi spiłował sobie ząb, do roli w „Boisku bezdomnych” Kasi Adamik przybrał na wadze. Zmianę wyglądu fizycznego traktuje jako narzędzie do wejścia w rolę. Wielkie uznanie widowni telewizyjnej zyskał m.in. rolą w serialu „Głęboka woda”, opowiadającym o losach pracowników i podopiecznych ośrodka pomocy społecznej. We wrześniu 2012 ta współfinansowana ze środków Unii Europejskiej produkcja otrzymała nagrodę Prix Italia dla najlepszego serialu telewizyjnego roku. W niedługim czasie można się spodziewać kilku ciekawych premier kinowych z udziałem Dorocińskiego. Zagrał w „Na granicy” Wojciecha Kasperskiego i „Moich córkach krowach” Kingi Dębskiej. Aktor dołączył też do obsady filmu „Anthropoid” Seana Ellisa, gdzie zagra u boku takich sław jak Jamie Dornan, czy Cillian Murphy.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się