Dostarczamy HUMANistycznych inspiracji - ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU! Albo od razu polub
Co czytać?

Co czytać?

Humanmag

„Znowu ona” to wciągająca opowieść o jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów, która pozwala spojrzeć na jej życie na długo, zanim stała się ikoną kina.

Redakcja Humanmag.pl
28 listopada 2016

  • Skomentuj

Michael Schulman
„Meryl Streep. Znowu ona”
Wydawnictwo Marginesy
sierpień 2016

W 1975 roku Meryl Streep, absolwentka Yale School of Drama, zadebiutowała w nowojorskim teatrze. Utalentowana i ambitna, była jak dziesiątki innych młodych aktorek tamtych czasów marzących o nieśmiertelnej sławie. Jednak Meryl szybko wyróżniła się na ich tle. Coraz częściej dostawała role na Broadwayu, wreszcie – otrzymała nominację do Nagrody Tony oraz dwukrotnie wystąpiła w adaptacjach Szekspira, wystawianych na deskach teatru letniego w Central Parku.
„Znowu ona” to intymne spojrzenie na artystyczne dojrzewanie wybitnej aktorki: poczynając od czasów liceum na przedmieściach New Jersey, aż do gwiazdorskich ról w „Łowcy jeleni”, „Manhattanie” i „Sprawie Kramerów”.
Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazalem, który zmarł, nie doczekawszy premiery „Łowcy jeleni”, o małżeństwie z rzeźbiarzem Donem Gummerem. A przede wszystkim o kobiecie, która nie chciała dać się wtłoczyć w ramy zakreślone przez pragmatyczny świat.

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zobacz naszą Politykę Cookies.

Tak, zgadzam się